Czy coś mogło się stać, jeśli kochałam się z chłopakiem 2 tygodnie po zabiegu przypalania nadżerki?

Witam. Bardzo się boję, bo kochałam się z chłopakiem 2 tygodnie po zabiegu;/ Wiem, że nie wolno tego robić - niestety daliśmy się ponieść emocjom;/ Co prawda stosunek był bardzo delikatny i chłopak nie wkładał członka do końca, ale niestety po stosunku poleciała krew...  Bardzo się boję, że mogliśmy coś uszkodzić:( Proszę o radę i pomoc.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani! Opisywane krwawienie z dróg rodnych, które nastąpiło w wyniku stosunku płciowego, nie jest niebezpieczne, aczkolwiek powinno być skontrolowane z lekarzem ginekologiem. Zapewne doszło do uszkodzenia gojącej się powierzchni rany na szyjce macicy - jest to sytuacja analogiczna do uszkodzenia gojącego się strupa na wargach lub skórze. Proszę na przyszłość unikać takich sytuacji i zachować wstrzemięźliwość na cały czas zalecany przez lekarza.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.