Czy dobranie tabletek antykoncepcyjnych wymaga wizyt w szpitalu?

Czy jest możliwe przeprowadzenie badań na dobranie pigułek antykoncepcyjnych, tak by uniknąć kilkudniowego pobytu w szpitalu? Sprawa wygląda tak, że prawdopodobnie będę musiała wykonać takie badania, jednak z powodu pracy i studiów nie mogę sobie pozwolić na pobyt w szpitalu. Czy istnieje możliwość wykonania takich badań w tz. ratach (jenego dnia umówić się na pobranie krwi, innego na USG itd.)? Bardzo proszę o odpowiedź!

Raczej takie badania można wykonać bez hospitalizacji. Proszę konkretnych informacji w tym przypadku szukać u ginekologa prowadzącego.