Czy dolegliwości bólowe gardła związane są z zapaleniem krtani?

Witam. Mam dosc dziwne problemy otoz od 4 miesięcy mam nonstop katar.. Nie moge sie go niczym pozbyć, co prawda to moja wina alee stosowalem 2 razy dziennie Vicks na katar do psikania. 3-4 dni temu bawilem sie z dzieckiem i nie chcacy polknalem taka malutka koncowke plastikowa jak zaczepka od kropli do oczu taka malutka.. 0.5 cm na 0.3 cm. Dzien po tym zaczelo mnie bolec gardlo, chrypka i ogromne dusznosci.. Lekarz przepisal mi antybiotyk bo to wina niby zapalenia krtani.. Czy sa to aby napewno te objawy a nie np ze mi utknelo?

Jeżeli połknąłeś to nie ma żadnego problemu, kiedyś wyjdzie z kałem. jeżeli za aspirowałeś to do dróg oddechowych to należy szybko wykonać endoskopię krtani tchawicy i oskrzeli w Oddziale Laryngologii w celu poszukiwania ciała obcego i usunięcia go . Ciało obce w drogach oddechowy jest niebezpiecznym stanem chorobowym.