Czy dwugodzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej zmniejsza jej skuteczność?

Witam! Właśnie kończę pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Kilka razy zdarzyło mi się je wziąć z nawet 2 godzinnym opóźnieniem. Czy jest to związane z obniżeniem skuteczności tych tabletek? Dodam, że dodatkowo stosowałam prezerwatywę jako metodę antykoncepcji przez cały okres pierwszego opakowania.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli opóźnienie we wzięciu kolejnej tabletki nie było większe niż 12h nie ma to wpływu na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Ich działanie powinno być zachowane. Poza tym stosowanie prezerwatywy stanowiło dodatkową ochronę.

Pozdrawiam