Czy grypa jest przeciwwskazaniem do wykonania testu?

Witam. Brałam antybiotyk Keflex w przerwie 7-dniowej(tj.24-29.10)30 przyjęłąm pierwszą tabletkę z blistra. 4-5 listopad doszło do stosunku. Teraz często oddaje mocz bezboleśnie. Pobolewa mnie podbrzusze ale wypada owulacja. Jednak jestem chora na grype.Czy to może powodować częstomocz(kolor przezroczysty) Czy jest możliwośc, że jestem w ciąży ?Moge już wykonać test czy jest za wcześnie ? Czy grypa jest przeciwwskazaniem do wykonania testu? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Witam serdecznie. Ginekolodzy radzą aby w trakcie antybiotykoterapi oraz tydzień po niej stosować dodatkowe zabezpieczenie pod postacią prezerwatywy. Nie mniej jednak nie mogę stwierdzić iż u Pani częstomocz jest akurat wynikiem nieplanowanej ciąży. Test ciążowy może oczywiście być pomocny jednak należy do wykonać najwcześniej po upływie 14 dni od stosunku. Grypa nie stanowi przeciwwskazania.