Czy infekcja może wpływać na przyspieszoną pracę serca?

Witam, Przechodzę obecnie anginę ropna z gorączka do ok 39,5 stopnia i martwi mnie fakt ze mam wysoki puls spoczynkowy ok 110. Normalnie tętno mam ok 85-90 a po przebudzeniu 56-60. Czy infekcja może wpływać na przyspieszona prace serca??

Witam!
W trakcie wysokiej gorączki zwykle obserwuje się przyspieszone tętno. Jest to naturalna reakcja organizmu. Przy obecnych upałach proszę pamiętać o piciu dużej ilości płynów (łatwo o odwodnienie, a to również przyczynia się do przyspieszenia tętna). Jeśli przyspieszone tętno będzie utrzymywać się po obniżeniu gorączki i wyzdrowieniu, proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.