Czy istnieją tanie i proste sposoby na pozbycie się śladów po trądziku?

Dzień dobry, mam problem z wrażliwą skórą tradzikową (co w moim wieku jest zupełnie normalne) i zostającymi (nie znikają) po trądziku śladami (małe czerwone plamki na czole). Kupiłam specjalny żel peelingowy, tyle że nie wiem, czy stosowanie go i w jakiej częstotliwości zagwarantuje zniknięcie śladów. Czytałam też o zabiegu laserowym, jednak obawiam się że ze względu na jego cenę ta opcja nie wchodzi w grę. Czy są jakieś w miarę możliwości tanie i proste sposoby na pozbawienie się tych plamek?

Te plamki okresla sie inaczej jako przebarwienia. Powstaja po ustepujacym stanie zapalnym. W Pani przypadku po zmianach tradzikowych. Poczatkowo warto sprobowac miejscowych substancji peelingujacych, dostepnych bez recepty. Gdyby problem nie zniknal warto skonsultowac sie z dermatologiem, ktory moze zalecic Pani mocniejsze preparaty. Prosze jeszcze pamietac o jedynym. Skore nalezy bezwglednie chornic przed sloncem. Slonce moze sprawic, ze przebarwienia beda trudne do usuniecia.

Jeśli domowe sposoby nie pomogą, polecam udać się na konsultację do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, lekarz dobierze odpowiednie peelingi medyczne, można je wykonywać od jesieni, kiedy słońce już tak mocno nie świeci.