Czy istnieje duże prawdopodobieństwo ciąży w tej sytuacji?

Dnia 4 sierpnia meskie plemniki mogly zostac wprowadzone przez reke do mojej pochwy (przez preejakulat, nie bylo wytrysku) dnia 5 sierpnia dostalam okresu, zwyklego jak u mnie, 3 dni. do tego mam nieregularny, ale mimo tego dni plodnych w tym czasie nie bylo, poniewaz nie mialam sluzu. bardzo sie stresowałam. jakis czas od 5 sierpnia zaczely mnie bolec piersi, bola mnie do teraz (13 wrzesnia) raz mocniej raz lzej. nosze sportowe obcisle staniki, stresuje sie, jestem w okresie dojrzewania i moge miec problem z tarczyca, robilam test ciazowy 19 i 25 sierpnia, negatywne. a 31 sierpnia dostalam okresu ktory trwal jak zwykle u mnie - 3-4 dni. Jakie jest prawdopodobienstwo ze dalej moge byc w ciazy? Nic na nia nie wskazuje oprocz dlugotrwalego bolu piersi. Jakis czas bolal mnie też zoladek ale nie podbrzusze wiec podejrzewam, ze przez stres.
KOBIETA, 18 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w opisanym przez Panią przypadku wydaje się znikome. O braku ciąży świadczą negatywne testy ciążowe oraz menstruacja, która wystąpiła po ryzykownej sytuacji.

Naszym zdaniem nie ma Pani powodów do obaw o zajście w ciążę. Przyczyn długotrwałego bólu piersi może być wiele i nie musi to być od razu ciąża. Wspomina Pani o obcisłym staniku – być może to on powoduje dolegliwości bólowe. Inne możliwe przyczyny to zmiany w piersiach, takie jak torbiele czy gruczolakowłókniaki. Jeśli ból nie ustanie, pomimo zmiany bielizny, proszę zapisać się do ginekologa. Konieczne będzie zbadanie piersi.

O bólu piersi pisaliśmy tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/mastalgia-bol-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.