Czy istnieje szansa na ciążę u 27-latki?

Moje wyniki ana 1:5120, ssa , ssb . Tsh 5.11 po miesiącu udało się zbic do 4.09. Anty tpo 454 anty tg powyżej 4.000. W rodzinie występował toczeń. Z mężem mamy konflikt serologiczny. Zażywam euthyrox 50, arachin. Czy przy takich wynikach są szanse na ciążę? Jakie jest ryzyko straty ciąży? Czy mogę zrobić coś więcej by zmniejszyć zagrożenie?

Lek. Michał Lenard

Przy prawidłowym leczeniu ma Pani szansa na zajście w ciążę i urodzenie zdrowego dziecka. Jednak powinna Pani pozostawać pod opieką reumatologa, endokrynologa oraz ginekologa i stosować się do ich zaleceń. Pozdrawiam!