Czy jest duże prawdopodobieństwo, że zaszła w ciążę?

Witam. Miałem ostatnio dziwną sytuację z dziewczyną. Otóż byliśmy strasznie podnieceni. Miałem pełno preejekulatu w majtkach. Poprawiłem sobie penisa w majtkach i wyjąłem rękę z majtek z preejekulatem w niewielkich ilościach. Po czym włożyłem rękę do majtek dziewczyny i dwa razy włożyłem palec w pochwe podczas masturbacji. Cala sytuacja działa się na dworzu przy temp. 17 stopni. Z tego co czytałem plemniki nie są w stanie wytrzymać w takiej temp. Długo, oraz że często są one niezdolne do zapłodnienia. Prawdopodobnie dziewczyna miała dni płodne. Czy jest duże prawdopodobieństwo że zaszła w ciążę przez takie zabawy? Bardzo się boję, gdyż nie jestem gotowy na takie niespodzianki. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nic nie wskazuje, by miał Pan powody do obaw – przeniesienie do pochwy nasienia jest mało prawdopodobne. Preejakulat, choć może zwierać żywe, zdolne do zapłodnienia plemniki, nie jest zagrożeniem w opisanej sytuacji. Zarówno temperatura, jak i znikoma ilość, która mogła pozostać na dłoni nie sprzyjają temu. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

By uniknąć niepotrzebnego stresu towarzyszącego zbliżeniom, warto pamiętać o zachowaniu higieny podczas intymnych sytuacji. Być może zainteresuje Pana także artykuł dotyczący antykoncepcji: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-dla-mezczyzn.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.