Czy jest możliwe, że jestem w ciąży mimo wyniku?

godziny temu OdpowiedzZgłoś nadużycie Witam, jak dobrze że znalazłam to forum... Mam pytanie i błagam o pilną odpowiedź. 31.12 miałam pierwszy dzień okresu, 12..13 stycznia odbyłam stosunek, 31.01 powinnam mieć okres, brak 2.02 zrobiłam test negatywny, oraz hcg z badania krwi wyszło 0.1 jest 5 luty okresu brak. Czy jest możliwe że jestem w ciąży mimo wyniku? Czy badania nie są zrobione za wcześnie? Kiedy zrobić kolejne badania z krwi ? Jestem spanikowana bo stosunek był przerywany. Okres miałam - 2 dni ale regularnie wypadało. Góry dziękuję za pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Jest małe prawdopodobieństwo, że z takim wynikiem b-hCG jest Pani w ciąży. b-hCG jest produkowane od 8. dnia po zapłodnieniu, ale jego wartość (w zależności od labolatorium) powinno być większe niż 25 mIU/ml. Powtórzenie badania da jednak dodatkową pewność. Jeśli chodzi o spóźniający się okres sugeruję udać się do ginekologa.