Czy możliwe, że zrobiłam bHCG za wcześnie i wynik nie jest wiarygodny?

Witam! Ostatni okres miałam 7 października, moje cykle zazwyczaj to 27-31 dni, dzisiaj mija 33 dni i jak okresu nie było tak nie ma, owulacje mialam gdzieś między 25-28 października,26 i 27 kochałam się z narzeczonym bez zabezpieczenia jednak nie doszedł we mnie, wczoraj tj. 32 dnia cyklu zrobiłam bete hcg wyszla <0.1. Czy jest możliwość że zrobiłam ją za wcześnie i wynik nie jest wiarygodny?Czy mogę być w ciąży?

Lek. Paweł Szadkowski

Badanie betaHCG z krwi jest wiarygodne najwcześniej po ok. 10 dniach od stosunku. Jeśli miesiączka się nie pojawiła, może Pani powtórzyć badanie lub wykonać test paskowy dla pewności.