Czy jest możliwość ciąży przy seksie z prezerwatywą?

Mam pytanie a raczej mam problem, otóż spóźnia mi się okres o jakieś 10 dni, jutro mam zamiar zrobić test ciążowy. Boję się ponieważ współżyłam z chłopakiem 2 razy jeden po drugim z prezerwatywą (miałam wtedy dni płodne), ale obawiam się że te plemniki (z pierwszego stosunku) mogły się jakoś tam dostać i mogło dojść do zapłodnienia.

Z tego co właśnie słyszałam to niezbyt wskazane jest takie coś (chyba, że mężczyzna po pierwszym stosunku się umyje) nie wiem jak to z tym jest dlatego proszę o pomoc. Dodam, że mam pęcherzyki na jajnikach (policystycznośc jajników) od ponad roku wykryte ale wykluczyłam, że to mógłby być powód ponieważ to jest dopiero taka moja pierwsza sytuacja że tak długo spóźnia mi się okres.

Dodam jeszcze, że mam straszne wahania nastrojów boli mnie brzuch ale nie chce sobie nic z tego robić ponieważ już dużo się naczytałam na ten temat i nie wiem już czy tak na prawdę jest czy sobie to po prostu teraz "wmawiam". Proszę o poradę

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przed planowanym kolejnym stosunkiem zabezpieczonym prezerwatywą należy umyć penisa i założyć nową prezerwatywą.
Nie powinno to znacząco wpłynąć na skuteczność antykoncepcji, biorąc pod uwagę niezbyt wysoką skuteczność prezerwatywy.

Proszę wykonać test ciążowy, jednakże nie można również wykluczyć przyczyn hormonalnych.

Redakcja abcZdrowie.pl