Czy konieczna jest konsultacja ze specjalistą?

Po 5 latach przerwy od kilkunastoletniej terapii logopedycznej zacząłem mieć problemy z wymową takie jak zbyt głośna wymowa (jakbym miał problemy ze słuchem), blokada uniemożliwiającą powiedzenie tego co się ma na myśli czy też szczególnie w czasie egzaminów ustnych powodująca stres i objawy podobne do depresji (zapominam nauczonych treści wskutek) albo utrata płynności mowy. Czy konieczna jest konsultacja że specjalistą?

Dzień dobry, jakie Pan miał problemy z wymową wcześniej? Czy odczuwa Pan zmęczenie podczas mówienia? Pali Pan papierosy? Stres i nerwy potrafią powodować różne zaburzenia mowy. Na pewno warto udać się do logopedy, być może i psychologa oraz foniatry.