Czy konieczna jest operacja kręgosłupa u 28-latka?

Dzień dobry Państwu. Za trzy tygodnie mam planowaną operacje kręgosłupa lędźwiowego. Przepuklina 14x11mm dwuboczna i protruzja dokanalowa 12x6mm. Rehabilitacja jednak prawie usmiezyla bó(przed nią też nie czułem zbyt wiele) l i tylko czasem czuje delikatny dyskomfort. Mam obawy bo nie wiem czy dobrze robię czekając czy lepiej udać się na operację bo może okres bólu zniknął na chwilę??? Ciężko podjąć decyzję, operacja zawsze może się nie udać, a za nim wrócę do sportu o ile wrócę to minie trochę a teraz trenuje football bez problemów.

Lek. Paweł Szadkowski

Bez analizy całego obrazu klinicznego (również wykonanych badań obrazowych) ciężko panu doradzić. Ból jest względnym wskazaniem do operacji. Pilna operacja jest zawsze konieczna gdy występują objawy neurologiczne takie jak niedowłady kończyn, czy zaburzenia czynności zwieraczy. Najlepiej jeśli skonsultuje się pan jeszcze raz z neurologiem i/lub neurochirurgiem.