Czy krwawienie pojawiło się w odpowiednim czasie?

Witam,biorę tabletki antykoncepcyjne od około 3 lat, ostatnio pomyliłam się i myślałam że nie wzięłam tabletki, dlatego wzięłam dwie na raz, okazało się że pomyliłam ale dni tygodnia, przyjmowałam tabletki dalej do zakończenia opakowania , okres dostałam tydzień wcześniej niespodziewanie, dlatego nie robiłam przerwy między tabletkami ,dwa dni temu się skończył i dostałam znowu tak jakby w terminie w którym powinnam dostać, czy to normalne ? Proszę o odpowiedź bo jest sobota i nie mam jak skontaktować się z lekarzem a zaczęłam już przyjmować kolejne opakowanie.
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dodatkowe krwawienie mogło wystąpić z powodu nieregularnego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. W przypadku tej formy antykoncepcji ważna jest bowiem systematyczność, od której tak naprawdę zależy skuteczność.

Rozumiem, że przyjęła Pani wszystkie tabletki antykoncepcyjne oraz jedną dodatkową. Podwójne krwawienie mogło również wystąpić na skutek połączenia opakowań tabletek antykoncepcyjnych. Najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw, ale w razie czego można wykonać test ciążowy, by upewnić się, że w międzyczasie nie doszło do zapłodnienia.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-tabletki-microgynon-jednego-dnia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-tabletki-antykoncepcyjne-daylette-jednego-dnia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-tabletki-antykoncepcyjne-novynette-jednego-dnia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.