Czy krwawienie z odbytu zawsze trzeba leczyć?

Dzień dobry, mam 25 lat i prowadzę siedzący mało aktywny tryb życia. 7 miesięcy temu podczas wizyty w toalecie pojawiło się u mnie krwawienie z odbytu. Lekarz stwierdził, że to hemoroidy ale są na tyle małe, że nie wymagają leczenia (nie dostałem leków), wtedy krwawienie przeszło po tygodniu i aż do dzisiaj nie było objawów. Po 7 miesiącach krwawienie pojawiło się ponownie. Czy naprawdę nie trzeba tego leczyć?

Lek. Katarzyna Szymczak

Teraz wskazana jest kontrola czy się nie powiększyły, dolegliwości mogą okresowo nawracać, co do leczenia to przy małych hemoroidy stosuje się tylko leczenie objawowe, które mają zmniejszyć ból- maści, czopki przy dużych leczenie jest zabiegowe. W razie wątpliwości sugeruję wizytę u proktologa.
Pozdrawiam