Czy lek Mercilon może przesunąć okres?

Mam pytanie czy Mercilon lek hormonalny (pół tabletki) może przesunąć okres? Nie biorę go regularnie ale ostatnio wzięłam pół tabletki tylko i okres spóznia się 4 dni może w ciązy nie jestem bo 2 tygodnie temu kochałam się z chłopakiem...

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badanie beta hcg z krwi. Następnie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.