Czy lekarstwo stomatologiczne jest groźne dla ciężarnej?

Jestem w 35 tygodniu ciąży, wczoraj dentystka rozwiercila mi ząb i włożyła lekarstwo nie powiedziała jakie ale widziała że jestem w ciąży. Mówiła że mam je mieć około 3 miesiące . Minęły 24 godziny a ja nadal czuję smak tego lekarstwa w ustach . Czy to normalne ? Czy zagraża to w jakiś sposób dziecku ? Czy coś się wydobywa z tego lekarstwa do organizmu dziecka i mojego ?
KOBIETA, 33 LAT 11 miesięcy temu

W przypadku zastosowania lekarstwa stomatologicznego, które miało być umieszczone w zębie na około 3 miesiące, możliwe jest, że odczuwasz jego smak przez pewien czas. Często lekarstwa stomatologiczne mają charakterystyczny smak i mogą pozostawać w jamie ustnej przez pewien czas.

W przypadku większości lekarstw stosowanych w stomatologii, takich jak wypełnienia tymczasowe, istnieje minimalne ryzyko przenikania składników czynnych do organizmu dziecka. Jednakże, aby mieć pewność, zawsze ważne jest skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym ciążę i dentystą w celu potwierdzenia bezpieczeństwa zastosowanych leków w Twoim przypadku.

Jeśli nadal masz obawy lub niepokojące objawy po leczeniu stomatologicznym, zalecam skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym ciążę i opowiedzenie mu o swoich obawach. Będzie on w stanie udzielić Ci dalszych wskazówek i ewentualnie skierować Cię do specjalisty stomatologa, który ma doświadczenie w leczeniu pacjentów w ciąży.

Wybielanie zębów Białystok