Czy to lekarstwo jest bezpieczne w ciąży?

Jestem w 9 miesiącu ciąży, równe 4 tygodnie do porodu ,dziś rano byłam u dentysty i założyła mi lekarstwo do zęba na 3 miesiące, jest wieczór a ja nadal czuję intensywny smak tego lekarstwa w ustach . Czy to jest bezpieczne dla dziecka ? Czy tak ma być że czuć ten smak cały czas ? Martwię się że mogę zaszkodzić dziecku
KOBIETA, 36 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nie wskazała Pani jaki lek został podany. Jeżeli stomatolog był poinformowany o ciąży, to nie powinien podawać preparatu, który mógłby zaszkodzić dziecku. Jednakże, dla pewności, zalecamy wizytę kontrolną, na której dowie się Pani więcej szczegółów.

Niektóre lekarstwa mają silny smak i mogą być wyczuwalne w ustach przez pewien czas po zastosowaniu. Wiele leków stomatologicznych stosowanych w celu leczenia zębów jest bezpiecznych w czasie ciąży, o ile są stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza. Często są one w postaci miejscowych środków znieczulających lub żeli, które nie przenikają znacząco do krwiobiegu.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-leki-sa-dozwolone-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.