Czy leki mają wpływ na wynik badań wykrywających ciążę?

Witam!
Od paru dni, źle się czuję - mam mdłości, często boli mnie brzuch, odbija mi się kwasem, na początku miałam biegunki, ale mi już one przeszły. Co mi jest ? Czy prawdopodobne jest to, abym była w ciąży?
Ostatnia miesiączka była bardzo obfita, przy czym bardzo mnie brzuch bolał. Nie mam wymiotów, ale nie mam także apetytu. Najchętniej nic bym nie jadła. Zażywam R**** (lek zmniejszający wydzielanie kwasu żołądkowego), magnez+witamina b6 oraz E**** (lek na wzdęcia).

Czy te lekarstwa mogą mieć jakikolwiek wpływ na wynik badań wykrywających ciążę? Kiedy powinnam zrobić takie badania i jaką metodą, żeby było to skuteczne? Ostatni seks: 1.06.2010 Ostatnia miesiączka: 26.05.2010 - mam cykle nieregularne (od 21 do 28 dni).
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Wymienione przez Panią preparaty nie mają wpływu na wynik testu ciążowego. Radzę wykonać domowy test ciążowy, z moczu porannego, w terminie spodziewanej miesiączki. Ewentualnie może Pani wybrać od razu czulszy test- badanie stężenia betaHCG we krwi. Najlepiej byłoby również odczekać z nim do końca cyklu. Bardziej niż na ciążę, Pani objawy wskazują jednak np. na nadkwasotę. Jeśli wykluczy Pani ciążę, a dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie- radzę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam!