Objawy ciąży a możliwość wystąpienia zespołu jelita drażliwego

Czy objawy zespółu jelita drażliwego można pomylić z niektórymi objawami ciąży? Żyję w ciągłym stresie, nie śpię po nocach, każdą dolegliwość tłumaczę sobie z niechcianą ciążą, mimo iż dwa testy ciążowe dały negatyw. Ostatnio mam problemy z brzuchem - wzdęcia szczególnie wieczorem, zaparcia. A także nudności. Dostaję schizy, że objawy są zgodne z objawami ciąży w 10 tygodniu. Nie mam obecnie dostępu do lekarza. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę udać się do lekarza rodzinnego.