Czy mam dalej przyjmować to opakowanie antykoncepcji?

Dzień dobry, w sobotę powinnam przyjąć pierwszą tabletkę z blistra (vibin mini), niestety dopiero dziś (poniedziałek), będę miała do nich dostęp. Czy powinnam zrobić przerwę w braniu tabletek i wziąć pierwszą z rozpoczęciem cyklu, czy mogę przyjąć ją dziś i zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej z nowego opakowania sprawia, że doustna antykoncepcja hormonalna nie zadziała prawidłowo.

W związku z tym, że zażycie pierwszej tabletki w tym momencie i tak wymagałoby stosowania dodatkowego zabezpieczenia (najlepiej przez cały ten cykl), to nasi eksperci proponują odstawienie tabletek na jeden miesiąc i powrót do nich w pierwszym dniu naturalnej miesiączki – a więc według zaleceń producenta.

Na przyszłość warto również zaopatrzyć się w dodatkowe opakowania tabletek antykoncepcyjnych, aby nie dopuścić do takich sytuacji.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwudniowe-opoznienie-w-przyjeciu-pierwszej-tabletki-antykoncepcyjnej-po-7-dniowej-przerwie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwudniowe-w-przyjeciu-pierwszej-tabletki-antykoncepcyjnej-yasminelle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.