Czy mam niedowagę, czy to coś groźnego?

Mam 13 lat, 153 cm wzrostu i ważę 36 kg. Moje koleżanki ważą więcej, choć są wyższe. Zawsze byłam szczupła. Boję się, że mam niedowagę. Proszę o odpowiedź!

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest zbyt niska. Świadczy o tym BMI wynoszące zaledwie 15,4, które odpowiada wartości poniżej 10 centyla. Oznacza to niedobór masy ciała.
Musisz wiedzieć, że niedowaga może być niebezpieczna dla zdrowia i prowadzić do zaburzeń w organizmie. Powinnaś porozmawiać z rodzicami i udać się do lekarza, by wyjaśnić przyczynę tak niskiej masy ciała. Nie bagatelizuj tego problemu.

Pozdrawiam