Czy mam się martwić tymi badaniami wątrobowymi?

Dzień dobry, czy stosowanie Emanera i mydocalm forte ma wpływ na badania krwi( w sensie czy może zafałszować wyniki?) pół roku temu robiłam badania krwi i wątrobowe i wyszło mi przy AST 44 przy normie do 32 a ALT 42 przy normie 33 ( robiłam badania w poniedziałek a zapomniałam ze od czwartku miałam imprezy rodzinne plus komunijna: alkohol ciasta tluste rzeczy). Czy mam się martwić tymi badaniami wątrobowymi? Robiłam usg jamy brzusznej i jest Ok. Pozostałe wyniki mam w normie poza delikatnym podwyższeniem cholesterolu 202 przy normie 200. Kobieta 41 lat

nie martwiłabym się tymi wynikami, leki nie powodują zafałszowania wyników badań wątrobowych. proszę jedynie wykonywać kontrolne badania ALT i AST oraz stosować coś wspomagającego pracę wątroby np Essentiale