Czy mikropolaryzacja mózgu jest skuteczna przy leczeniu depresji?

Witam Czy sesje mikropolaryzacji mózgu tDSC leczą depresję powstałą z OCD?,ale możliwe,ze z przewlekłego stresu,bo nerwica wcale dużo mi nie przeszkadzała,a ja chcę spać normalnie i usunąć całkowicie to paskudztwo!!!. Psychoterapia nie wchodzi w grę.Czytałam wiele dobrego o tej metodzie

Dzień dobry,
zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, oraz przewlekłe doświadczanie stresu są zaburzeniami o podłożu lękowym, natomiast depresja jest zaburzeniem nastroju, co za tym idzie depresja może współwystępować z wcześniej wymienionymi, lecz raczej nie jest ich wynikiem.
Nie jestem specjalistą w dziedzinie mikropolaryzacji mózgu tDCS, jednak jest to zabieg neurorehabilitacyjny stosowany głównie u dzieci z zaburzeniami rozwoju. Celem tego zabiegu jest pobudzenie i usprawnienie działania kory mózgowej. Według teorii biologicznej za powstanie depresji odpowiedzialny jest ośrodkowy układ nerwowy, a więc nie kora mózgowa. Z kolei wg. teorii neuroanatomicznych za powstanie depresji jest odpowiedzialne nadmierne pobudzenie kory przedczołowej, a więc dodatkowa stymulacja jej mikropolaryzacją nie byłaby wskazana. Ze względu na to, że nie jestem specjalistą w temacie mikropolaryzacji mózgu tDCS bardzo proszę zwrócić się z tym zapytaniem do ośrodka, lub osoby, która stosuje takie zabiegi.
Pewnym sposobem leczenia depresji jest farmakoterapia, w celu podjęcia takiego leczenia należy skonsultować się z psychiatrą, może się Pani zapisać do dowolnej Przychodni Zdrowia Psychicznego. Do spotkania z psychiatrą nie potrzeba skierowania.
Polecam jednak rozważenie psychoterapii. Farmakoterapia, czy terapia falami elektromagnetycznymi są skuteczne w leczeniu depresji wywołanej uszkodzeniem mózgu, lub depresji endogennej. W przypadku gdy przewlekle doświadcza Pani stresu i lęku, a depresja towarzyszy tym trudnościom, najprawdopodobniej skutecznym sposobem zwalczania jej będzie właśnie psychoterapia. Terapia chemiczna (farmakoterapia), czy elektryczna (fale elektromagnetyczne) podziałają na objawy przeżywanej przez Panią depresji, podniesie się Pani nastrój i będzie Pani weselsza, jednak nie usuną one przyczyn, które wywołały rozległe zaburzenia, z którymi się Pani zmaga.

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do skonsultowania Pani pytania z lekarzem prowadzącym Panią, który ma wiedzę na temat zabiegu.

Serdeczności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com