Czy mogę bezpiecznie przyjmować ten lek, czy istnieje szansa zachorowania?

Psychiatra zalecił mi Asertin 50. Czytałam że jest to lek bezpieczny, jednak w ulotce znajduje się pełno informacji o skutkach ubocznych. Najbardziej zmartwiło mnie: żółtaczka, nowotwory, zawal, śpiączka czy zapalenia wątroby. Czy mogę bezpiecznie przyjmować ten lek czy istnieje szansa zachorowania? A jeśli tak czy istnieją bezpieczniejsze zamiennik w leczeniu zaburzeń obsesyjno kompulsywnych?

Witam. Praktycznie każdy lek niesie za sobą jakieś ewentualne skutki, czy ryzyko zachorowania. Nawet te popularne środki, bez recepty. Producent leku często woli się "zabezpieczyć" prawnie i umieszcza szeroką listę możliwych skutków ubocznych. Proszę śmiało przyjąć lek, a jeżeli zaobserwuje Pani skutki uboczne, wówczas wskazana jest konsultacja lekarska, wtedy lekarz podejmie ewentualną decyzję odnośnie zmiany dawkowania lub zmiany leku. Żeby nastąpiło zapalenie wątroby, nie wiem ile i czego musiałaby Pani zażyć.. Jeżeli Pani wątroba jest zdrowa, wydolna, nie powinno być problemów. Poważne skutki uboczne występują naprawdę rzadko i niekoniecznie są związane tylko z samym lekiem, raczej z współwystępującymi chorobami, poważnymi uszkodzeniami narządów wewnętrznych, interakcjami leków, itp. Warto aby podzieliła się Pani swoimi wątpliwościami bezpośrednio, u swojego lekarza.