Zabieg operacyjny zaćmy a szczepienie przeciwko żółtaczce

25 lat temu chorowałem na żółtaczkę wszczepienną. czy przed zabiegiem usunięcia zaćmy muszę się zaszczepić?

Aleksander Ropielewski

Nie tylko przed zabiegiem, ale ogólnie dla własnego zdrowia dobrze jest się zaszczepić na żółtaczkę zarówno typu A jak i typu B, ponieważ będąc zakażonym na żółtaczkę typu C jest Pan w zwiększonej grupie ryzyka zachorowania na pozostałe wirusowe zapalena wątroby.