Czy mogę brać antybiotyk w ciąży?

Dzień dobry! Mam takie pytani. Jestem w 4 miesiącu ciąży, lekarz stwierdził problemy z nerkami i przepisał antybiotyk, później drugi i nie wiem, czy mogę go brać, aby źle nie wpłynęł na dziecko? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wiele antybiotyków jest w ciąży zupełnie bezpieczne (te z grupy tzw. betalaktamów i makrolidów). Jeśli lekarz wypisujący receptę wiedział, że jest Pani w ciąży, to na pewno wybrał preparat niezagrażający dziecku.

Pozdrawiam serdecznie!