Czy mogę brać leki z cytokoliną, jeśli mam kamienie wapniowe?

Witam Państwa! Mam pytanie do lekarza chirurga, albo do lekarza gastrologa. Jestem 2 miesiące po cholecystektomii. Mam zlecone przez lekarza okulistę aby brać leki z cytokoliną; poza tym zawierają one fosforan wapnia, a ja miałem kamienie wapniowe w pęcherzyku. CZy nie zaszkodzą one na wątrobę i drogi żółciowe? Chyba?? mieć będę bóle wątroby i skurcze dróg żółciowych. Czytałem że cholina i cytokolina jest stosowana przy dyskinezie pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.

Witam, Po pierwsze nie szkodzić czyli jezeli Pan woli wątrobę niż oczy to nie zażywać. Mozna przecież ten lek podać w kroplach lub jak się Pan poczuje lepiej po operacji pęcherzyka np. w 2019 roku. Pozdrawiam serdecznie