Czy mogę być w ciąży, mimo stosowania pigułek?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe (drugie opakowanie). Od momentu gdy wzięłam pierwszą tabletkę pojawiły się plamienia, później krwawienia i tak do tej pory. Mimo, że zażywam tabletki mam przeczucie że mogę być w ciąży. Czuje się jakbym miała ściśnięte jelita, jakby stanęło mi coś w gardle, jest mi niedobrze, osłabiona jakaś jestem.Może to po prostu skutki uboczne tych tabletek.. Czy naprawdę jest duże ryzko zajścia w ciąże? Tabletki biorę regularnie, nie zabezpieczam się

Lek. Tomasz Budlewski

Żadna metoda antykoncepcyjna nie jest skuteczna w 100%. Proponuję z powyższymi objawami udać się do ginekologa.