Czy mogę jeść 3 posiłki o tych porach?

Dzień dobry, czy mogę jeść 3 posiłki dziennie np o 10,15 i 20? Próbuje schudnąć bez liczenia kalorii, ponieważ sprawia mi to wiele problemów, gdyż mieszkam z rodzicami i no jem obiady, które oni gotują i nie wiem ile mają kcal. Staram się aby te 3 posiłki były pełnowartościowe i zdrowe, chociaż właśnie z obiadami mam problem, ponieważ nie mogę przygotowywać ich sama. Mam 19 lat, 165 cm i około 62 kg. Chciałabym schudnąć do 55 kg i nie wiem czy bez liczenia kalorii mi się to uda.

witam,
aby schudnąć powinna pani być na tzw. ujemnym bilansie energetycznym więc powinna Pani zjadać nieco mniej niż Pani zużywa. Należy najpierw obliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne a później dobrać odpowiednią dietę. Na początku może to sprawiać trudności ale z czasem wejdzie w krew:)
3posiłki dziennie to nie jest dobre rozwiązanie. Powinna Pani dołączyć jeszcze II śniadanie i podwieczorek.
Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowej diety to zapraszam do współpracy.
Układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk

Blogi:
wp fitness
https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/
Kafeteria.pl
https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:
https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl
ABC zdrowie
https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Warto policzyć kalorie, które spożywa Pani w ciągu jednego, czy dwóch dni za pomocą kalkulatorów dostępnych w internecie lub za pomocą aplikacji (wystarczy wpisać spożyty posiłek). Wówczas mniej więcej dowie się Pani, ile to jest kalorii, i będzie wskazówka na przyszłość, czy dostarcza Pani odpowiednią ich ilość w posiłkach. Niestety bez tej wiedzy nie uda się Pani schudnąć. Dla prawidłowego odżywiania się i zdrowego zgubienia kilogramów niezbędne jest 4-5 posiłków jedzonych w regularnych odstępach czasu co 3-4 godziny. W przypadku kiedy obiad stanowi tradycyjne polskie dania to kolacja powinna być w formie lekkiej np. sałatka z drobiem/rybą/twarogiem, zupa/krem (bez: śmietany, mąki pszennej, bułki tartej, tłustego mięsa) lub serek wiejski z warzywami. Dobrym rozwiązaniem stanowi prośba do rodziców lub pomoc w przygotowaniu obiadów, kiedy mogłaby Pani zastosować zdrowsze zamienniki niektórych produktów spożywczych: zamiast białego ryżu, makaronu - pełnoziarnisty; ziemniaki bez zasmażki; upieczone kotlety bez panierki itp.