Czy mogę mieć już objawy wczesnej ciąży?

Witam, Od około roku przyjmuję tabletki antykoncepcjyjne Naraya Plus. Od miesiąca przyjmuję Asentrę, 4 dni temu została mi zwiększona dawka i biorę półtora tabletki, dodatkowo wczoraj wzięłam trzy tabletki Propranololu 10mg, który został mi przepisany doraźnie przed stresującymi sytuacjami. Jestem dziś na ostatniej różowej tabletce antykoncepcyjnej, a wczoraj pojawiło mi się skąpe brązowe plamienie. Czego ono może być objawem? Czy może być objawem ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienia oraz krwawienia w środku cyklu są jednym z często występujących działań niepożądanych, które nie muszą od razu zwiastować ciąży. Czasem organizm tak reaguje na przyjmowaną dawkę hormonów.

Ponadto skoro przyjęła Pani przedostatnią tabletkę z substancją czynną, to brązowe plamienie, które Pani zauważyła może świadczyć o zbliżającym się krwawieniu z odstawienia. Jeśli wszystkie tabletki przyjmowała Pani regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, to nie powodów do obaw o ciążę.

Podobne pytania pojawiały się w naszym projekcie. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-brazowe-plamienie-po-zazyciu-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-po-zazyciu-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-w-dniu-zazycia-przedostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.