Co oznacza takie plamienie z pochwy?

Witam, przyjmuje od pół roku antykoncepcje hormonalna w formie tabletek z estrogenem i progesteronem. około tygodnia temu pojawiło mi sie krwawienie z odstawienia ,skończyło mi sie dwa dni temu ,dodam ze wczoraj pojawiło mi sie zapalenie pęcherza ,bolesne parcie na pęcherz i dyskomfort i dziś rano zauważyłam delikatne brązowe plamienie.Jestem osoba z hipochondria i bardzo się boje ze może być to ciąża,tabletki przyjmuje bardzo regularnie . proszę o odpowiedz bo wpadam w panikę, pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli przyjmuje Pani regularnie tabletki antykoncepcyjne i stosuje się do zasad opisanych w ulotce dołączonej do opakowania, to mało prawdopodobne, aby zaszła Pani w ciążę.

Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej bardzo często pojawiają się plamienia oraz krwawienia w środku cyklu. Jest to jedno z działań niepożądanych, które nie wpływa na skuteczność tej formy antykoncepcji.

Ponadto wspomina Pani o zapaleniu pęcherza, które również mogło być przyczyną pojawienia się plamienia.

Poniżej umieszczamy podobne pytania z zakresu ginekologii:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-przy-tabletkach-ovulastan,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-przy-tabletkach-azalia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.