Czy mogę mieć potworniaka w obrębie jajnika?
Witam. Boli mnie cały czas lewy jajnik. Ginekolog (prywatnie) po wykonaniu USG podejrzewał ok 5 cm potworniaka na lewym jajniku, kazał mi przyjść ponownie po miesiączce, aby sprawdzić diagnozę. Na drugiej wizycie potwierdził 5 cm i powiedział, że jest mało wyraźny , bo rozlewa się po zatoce douglasa. Gdy poszłam na USG na nfz (kazał mi mój lekarz) ginekolog powiedział, że mam na lewym jajniku 1,5 cm torbiel endometrialną. Skąd taka różnica w diagnozie?? Czy jest możliwa aż taka pomyłka?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Taka pomyłka niestety mogła się przydarzyć, trudno ocenić czym była spowodowana, może sprzętem? W każdym razie sugeruję obserwacje, a najlepiej weryfikacje przez trzeciego lekarza.
Pozdrawiam