Czy mogę mieć problemy zakrzepowe?

Dzień dobry, od 4 dni przyjmuje lek Rigevidon na wymuszenie okresu przy menopauzie - wysokie wyniki. Powiem szczerze trochę się obawiam. Mam niskie ciśnienie 108/70, didimery w grudniu w normie, pod koniec stycznia też, nie palę. Jednak obawiam się, że może mi się coś stać chodzi o zakrzepy. Leczę się na nerwicę lękową i obawiam się, że coś zbagatelizuje, że bez objawów coś się stanie. Lekarka mówiła, że te leki są delikatne, ale nie wiem. Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w kwestii leków warto zaufać specjaliście. Jeśli lekarka na podstawie Pani aktualnych wyników badań zdecydowała się na wdrożenie kuracji lekiem Rigevidon, to najprawdopodobniej uznała to za bezpieczne.

Pani lęk o zdrowie wynika zapewne z nerwicy lękowej, o której Pani wspomina. Mamy nadzieję, że również w tym kierunku podjęła Pani leczenie. Proszę nadal kontrolować d-dimery, a będzie Pani spokojniejsza. Życzymy dużo zdrowia!

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/akie-jest-ryzyko-wystapienia-zakrzepicy-przy-stosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/atywia-daily-a-ryzyko-zakrzepicy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mam-odstawic-antykoncepcje-z-powodu-d-dimerow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.