Czy mogę mieć usunięte żylaki?

Mam mieć zabieg na żylaki lewej nogi. Usuwanie chirurgiczne poprzez nacięcie w pachwinie. Zabieg ma być 29.06. 2020. Dzisiaj miałem doplera z którego wyszło iż żyła jest niewydolna ale od kolana w dół 10 cm wyszło że jest jakaś zmiana pozakrzepowa i teraz się zastanawiam czy to jest przeciwwskazanie do wykonania zabiegu. Wizytę u lekarza mam 15.06 więc chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał taką sytuację i jaka decyzja była chirurga.

Dzień dobry,

Bardzo ważnym etapem planowania zabiegu usunięcia żylaków jest dokładne wykonanie badania USG doppler (najlepiej przez lekarza, który będzie je operował). Celem chirurgicznej metody jest usunięcie niewydolnych żył. Jeśli niewydolny jest jedynie odcinek podkolanowy, można rozważyć izolowane jego usunięcie (bez cięcia w pachwinie). Jeśli zmiany pozakrzepowe nie są świeże ani rozległe, a operujący chirurg wiedząc o ich lokalizacji zaplanuje zabieg tak, by uniknąć ich samoistnego oderwania, nie stanowią one przeciwwskazania do usuwania żylaków.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl