Czy mogę nie mieć okresu podczas stosowania izotretynoiny?

Czy podczas brania izotretynoiny może wystąpić brak miesiączki
KOBIETA, 19 LAT 7 miesięcy temu

Lek nie jest związany z zaburzeniami miesiączkowania, istnieją jednak przesłanki, że w rzadkich sytuacjach może wywołać taki efekt. Warto wspomnieć, że podczas kuracji izotretynoiną należy rozważyć stosowanie skutecznej antykoncepcji z uwagi na szkodliwe działanie leku na płód.