Czy mogło dojść do zapłodnienia pomimo włożonej wkładki?

Od 21.09 mam założoną spiralę.Lekarz robił USG,stwierdzając, że wszystko jest w porządku.Od 11-16.10 miałam okres.Miesiączka poprzedzona była plamieniem.Badam nitki i zawsze je czuję.Kolejny okres ma byc w okolicach 08.11,ale między 29.-31.10 kochałam się z mężem bez dodatkowego zabezpieczenia.Nie powinny to być dni płodne.Cykl mam 28 dn.(przed spiralą brałam 2 lata tabletki Yasminelle).Nie czuję żadnych objawów zbliżającego sie okresu.Czy mogło dojść do zapłodnienia pomimo tego,że mam wkładkę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę jest znikoma. Nie mniej jednak nie można jej wykluczyć, gdyż nawet najlepsze metody antykoncepcyjne nie dają 100% pewności.