Czy wkładka miedziana może uszkodzić prezerwatywę?

Dzień dobry, mam jeszcze jedno pytanie. Pomimo założenia wkładki miedzianej, używam z mężem dodatkowo prezerwatyw. Mam pytanie - czy nitki od spirali mogą uszkodzić prezerwatywę? Dziękuję i pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nitki od spirali nie powinny uszkodzić prezerwatywy. Jeżeli używają Państwo zawsze prezerwatyw, radziłabym usunąć wkładkę miedzianą, która nie jest obojętna dla zdrowia i może utrudnić lub nawet uniemożliwić zajście w ciążę w przyszłości. Alternatywnie, jeśli używa Pani wkładki, to nie ma żadnych podstaw do dodatkowego zabezpieczania się prezerwatywą, chyba że istnieją do tego wskazania medyczne.

Pozdrawiam serdecznie!