Czy nitki od spirali uszkadzają prezerwatywę?

Witam, rozważam założenie spirali, jednak tej bez hormonów, których nie wolno mi brać, bo miałam udar. Z powodów zdrowotnych nie mogę sobie pozwolić na nieplanowaną ciążę. Czy spirala w jakikolwiek sposób może uszkadzać prezerwatywę? Chciałabym łączyć te dwie metody dla większej pewności, jednak boję się, że spirala jakoś uszkodzi prezerwatywę i że to połączenie okaże się niewiele warte. Dziękuję za odpowiedź, pozdrowienia. Katarzyna Wieczorkowska

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nitki od spirali nie powinny uszkodzić prezerwatywy. Prawidłowe założenie wkładki nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia, jest to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji w porównaniu do prezerwatyw mających ok. 80-90% skuteczności.

Pozdrawiam