Czy mogło to doprowadzić do niedotlenienia?

Jestem w 19tc i miałam leczony ząb w pozycji leżącej, pod kątem z głową poniżej poziomu ciała. Dopiero po godzinie na moją prośbę pozycja została zmieniona bo drętwiały mi palce. Bardzo się martwię czy ta godzina w takiej pozycji nie zaszkodziła dziecku? Czy mogło to doprowadzić do niedotlenienia itp! Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinno to w żaden sposób zaszkodzić dziecku. Krążenie u kobiety ciężarnej jest tak dostosowane, aby zaopatrywać w krew w pierwszej kolejności płód. Nie ma powodu do niepokoju.