Czy mój wynik badania B-HCG napewno potwierdza ciążę?

Dzień dobry Chciałabym zapytać o badanie beta, ogólnie robilam dwa testy ciążowe wyszły blade kreski, pojechałam zrobić test beta z krwi wyszło 50,01 i wszędzie w internecie piszą że powyżej 5 to ciąża a to wypada na 3-4 tydzień ale nie rozumiem skali napsianej na wyniku bo jest tam 202-23100 dla LMP 1-10 i według tej skali to nie ciąża? Nic już nie rozumiem,będę wdzięczna za pomoc. Na dole.napsiane żeetoda CMIA system Alinity
KOBIETA, 32 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

badanie beta HCG jest wykorzystywane do potwierdzenia ciąży. HCG to hormon produkowany przez organizm kobiety w przypadku ciąży. Jeśli jego poziom w organizmie jest wystarczająco wysoki, może wskazywać na zapłodnienie.

Wynik 50,01, który Pani otrzymała, oznacza, że poziom HCG we krwi wynosi powyżej 5 mIU/ml, co jest typowo uważane za wskazanie ciąży. Skala napisana na wyniku, czyli 202-23100 dla LMP 1-10, odnosi się do tygodni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. To oznacza, że wynik 50,01 jest zgodny z wczesną ciążą, w okolicach 3-4 tygodnia. Na zapłodnienie wskazują również blade kreski na zwykłych testach.

W razie wątpliwości zalecamy udanie się na konsultację do ginekologa. W przypadku pierwszych tygodni ciąży wskazane jest także wykonanie USG.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/pierwsze-tygodnie-ciazy-objawy-przebieg-badania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.