Czy moje b-HCG świadczy o ciąży?

Witam , 3 dni temu dowiedziałam się ze jestem w ciąży ( 2 testy ciążowe ) następnego dnia pojechałam do lekarza lekarz zrobił Bhcg 923 lekarz nie widział w macicy nic , dwa dni później znowu było robione Bhcg 2818 lecz w macicy dalej nie widzi nic ( stwierdził ze nigdzie nie może znaleźć ) cały czas twierdzi ze skoro nic nie widzi przy tak wysokim Bhcg wskazuje to na ciąże pozamaciczna , z moich wyliczeń wynika ze to max 1,5 , 2 tygodniowa ciąża ,czy od razu poddać się zabiegowi czy poczekać jeszcze ? A może za wcześnie żeby było coś widać ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje szansa, że ciąża jest zbyt młoda, aby była widoczna podczas badania USG.

Zazwyczaj pęcherzyk ciążowy jest widoczny dopiero w okolicach czwartego lub piątego tygodnia ciąży. Jeśli więc byłaby Pani dopiero w drugim tygodniu, to jest to zbyt wcześnie na uwidocznienie go.

Pęcherzyk ciążowy uwidacznia się zazwyczaj, kiedy hormon beta-HCG wynosi od 750 do 1500 mlU/ml. Proszę jeszcze poczekać i stale monitorować hormon beta-HCG. Dla pewności może Pani również skonsultować tę sytuację z innym ginekologiem, zanim zdecyduje się Pani na zabieg.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wczesnej-ciazy-nie-widac-na-usg, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-na-badaniu-usg-nie-widac-zarodka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-na-badaniu-usg-nie-widac-jeszcze-pecherzyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.