Czy moje jajniki są w stanie spoczynku?

wynik badania FSH wynosi 39,9 mam 50 lat,czy to znaczy że moje jajniki ju są w stanie spoczynku,ostatni okres miałam 4 miesiące temu

Witam! Obecnie znajduje się Pani w okresie okolomenopauzalnym, w którym czynność jajników stopniowo wygasa. Poziom FSH, pojawiający się już całkowitym wygaśnięciu czynności jajników waha się w granicach 42-188IU/l.