Czy moje objawy mogą świadczyć o zatruciu pokarmowym?

Witam, zjadłem rano 2 chleby z salami. Nie wiem czy przez to czy co innego. Potem poszedłem na działkę i czułem ciężkość na żołądku. Poskakałem chwile na skakance i wróciłem do domu, dalej było to samo. W domu co raz bardziej to się nasilało i brało na wymioty więc poszedłem do toalety i zwymiotowałem to salami i to porządnie porównując jak wąż strażacki, potem było idealnie, pusto na żołądku i o wiele lepsze samopoczucie. Po 30 min znowu czułem ciężkość na żołądku mimo że nic ne jadłem, poszedłem się przejść i było dobrze ale jak wróciłem to szybko złapałem gorączkę oraz silne bóle głowy i ponowne ciężkość na żołądku, dodatkowo głośno słysze jak cała woda z jedzeniem mi pływa w brzuchu. Po paru godzinach gorączka mineła ale te uczucie nie. Podejrzewam zatrucie pokarmowe bo mam objawy: dreszcze, silny ból głowy, gorączka, wymioty, ból brzucha. Lekarza mam po południu jutro i nie wiem co do tego czasu robić. Czy może to co innego? A co z kującymi narządami wątroba oraz jakiś narząd po prawej stronie podczas gwałtownego przekręcania się na drugą stronę, może to po wymiotach po prostu gdyż takie ciśnienie pewnie rozciągneło je.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Prawdopodobnie przechodzi Pan zatrucie pokarmowe lub infekcję wirusową. Aktualnie powinien Pan pić płyny, najlepiej elektrolity.