Jak postępować przy objawach zatrucia pokarmowego?

Bóle stawów i mięśni po zatruciu pokarmowym. W niedzielę ostry ból brzucha z rozwolnieniem i temperatura przez 2-3 dni a od dnia drugiego Bóle stawów i mięśni które przeskakują z miejsca na miejsce kilkanaście razy dziennie. Dziś dzien 7 a dolegliwości wciąż towarzyszą. Czy same ustąpią Czy potrzebne jakieś badania. Dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

bóle mięśni i stawów to jedne z objawów zatrucia pokarmowego. Zazwyczaj nie pojawiają się one w pierwszej kolejności. Jako pierwsze odczuwane są bowiem dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak wymioty, biegunki, nudności czy bóle brzucha.

Oprócz bólu stawów czy mięśni pojawić się może także podwyższona temperatura, dreszcze, osłabienie czy kaszel, dlatego zatrucia pokarmowe bywają mylone z przeziębieniem lub grypą.

Dolegliwości związane z zatruciem pokarmowym nie trwają zbyt długo. Zwykle zanikają już po kilku dniach lub maksymalnie po tygodniu. Jeśli w najbliższych dniach nadal będzie Pan odczuwał częste bóle mięśni i stawów, to proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Najpopularniejsze objawy zatrucia pokarmowego zostały opisane w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zatrucia-pokarmowego-bakteryjne-wirusowe-grzybicze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.