Czy moje objawy mogą wskazywać na chore zatoki?

Witam. Tydzień temu byłam przeziębiona zatkany nos wydmuchiwalam zielona wydzieline brałam Ibuprom zatoki rozouszczalam vick, robiłam inchalacje i nacieralam czoło amolem. Mogę oddychać przez nos tylko od 3 dni boli mnie głowa i mam podwyższona temperature czuje jak wydzielina spływa mi po tylnej stronie gardła nie mogę wydmuchać nosem czy to mogą być zatoki? Ibuprom nie pomaga na bóle

Balonikowanie to jedna z metod leczenia zapalania zatok. Czy istnieją jakieś zagrożenia dla zdrowia po wykonaniu tego zabiegu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Tak, wymienione objawy mogą wskazywać na zapalenie zatok, jeśli ból głowy występuje w okolicy czołowej i nasila się przy pochylaniu. Ze względu na temperaturę, zieloną wydzielinę oraz czas trwania infekcji może być konieczny antybiotyk w postaci kropli do nosa lub doustnie. Decyzję musi podjąć lekarz podczas badania, dlatego proponuję udać się na wizytę.