Czy moje wyniki b-HCG potwierdzają ciążę?

Dzień dobry, OM wystąpiła 02.05. Cykle okolo 30/31 dniowe. 03.06 wykonałam badanie beta HCG wynik wynosił 28.93, 06.06 kolejne badanie beta HCG wynik wynosił 108.57, 09.06 kolejne badanie i wynik wynosi 235.08. U ginekologa poza pogrubionym endometrium nic nie widać. Czy jest możliwe że ciąża jest na tyle wczesna że jej nie widać ? Czy może być to ciąża pozamaciczna? Dlaczego jeżeli to ciąża to tak późno są takie niskie wyniki beta HCG. Proszę i pomoc ponieważ się martwię. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro hormon beta-HCG stale rośnie, a lekarz nie zauważa ciąży podczas badania USG, to bardzo możliwe, że ciąża jest na bardzo wczesnym etapie. Według daty ostatniej miesiączki w dniu dzisiejszym byłby to szósty tydzień, a w dniu pisania pytania zapewne piąty tydzień.

Co do podanych przez Panią wartości beta-HCG, to zakres norm gonadotropiny kosmówkowej jest bardzo szeroki. Przykładowo normy dla piątego tygodnia ciąży to 19-7340 mlU/ml. Podane więc przez Panią wyniki są prawidłowe.

Proszę ponownie udać się do ginekologa, być może tym razem będzie już coś widać.

Zakresy norm beta-HCG znaleźć można pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.