Czy moje zachowanie świadczy o jakimś zaburzeniu psychicznym?

Witam mam pytanie, bo nie wiem o co chodzi.. Chodzi o zakładanie fikcyjnyc kont, gdy miałam 13-15 lat podszywałam się za pewnego chłopaka i przez 3 lata oszukiwałam własną przyjaciołkę i jako on rozkochałam ją w nim. Wszystko miałam doskonale zaplanowane, nigdy nie wpadłam. Po latach mając już narzeczonego założyłam konto na facebooku za mojego dawnego przyjaciela (nie podając pełnego nazwiska) i pisałam jako on sama do siebe... Wyznania miłości itd.. Po czym pisałam nawet tym kontem do mojego narzeczonego prosząc o spotkanie - ze mną. Tym kontem również dodawałam obraźliwe komentarze osobom których nie lubię. A obecnie załżyłam kolejne konto całkiem anonimowe i napisałam sama do siebie wiadomość z groźbami w stylu "dopadnę cię nocą, za to że mnie nie chciałaś, facet ci nie pomoże bo zrobię to gdy będziesz sama" itp.. i wysyłałam screeny z tego mojemu już obcenie mężowi, po czym on tak mnie wsparł, okazał że będzie mi zapewniał bezpieczeństwo itp.. A ja sama miałam objawy strachu, zaczęłam się trząść, pozamykałam mieszkanie na wszystkie zamki.. Dlaczego ja się tak zachowuję?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odgadnąć przyczyn i mechanizmów Pani zachowań bez osobistego kontaktu i lepszego poznania Pani, Pani cech osobowości, historii życia itp. Zachęcam do osobistej konsultacji z psychologiem i kontynuowanie terapii.
Może też Pani skorzystać z lektury artykułów np. dot. mitomanii, kłamstwa patologicznego itp. w Internecie.

Pozdrawiam!

Witam
O tym, czy opisane zachowanie jest zaburzeniem psychicznym może ocenić lekarz psychiatra ,po dokładnym wywiadzie anamnestycznym oraz zastosowaniu metod badania zaburzeń osobowości i wówczas stwierdzi, czy opisane zachowania są trwałym zaburzeniem psychicznym, czy są przejściowym wynikiem przebytych traum, po czym zastosuje odpowiednie działania korygujące.
Pozdrawiam
Anna Szyda